مهم ترین ویژگی فروشگاه های آنلاین این است که در تمام ساعات شبانه روز در دسترس هستند و امکان خرید از آنها در هر زمان فراهم است. اما آیا این تنها موردی است که به موفقیت یک فروشگاه کمک می کند؟
خیر! برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی باید نکاتی مورد توجه قرار گیرند تا منجر به موفقیت و افزایش  تعداد مشتری ها شود. در ذیل به برخی از این نکات اشاره می کنیم.
 

طراحی ظاهری مناسب و با کیفیت

همانگونه که برای فروشگاه های فیزیکی، داشتن دکورهای زیبا و طراحی ظاهری خوب لازم است، فروشگاه اینترنتی نیز باید چنین باشند. طراحی ظاهری فروشگاه اینترنتی باید کاربرپسند باشد و بتواند نظر کاربر را به خود جلب نماید. البته طراحی گرافیکی بیش از حد هم برای یک فروشگاه اینترنتی خوب نیست. طراحی ظاهری باید ساده، سبک و شیک باشد.

جستجو، بررسی و مقایسه

یکی از مهم ترین دلایل خرید اینترنتی، امکان جستجو، بررسی و مقایسه کالاهای مورد نظر است. در صورتی که شما این موارد را در وبسایت خود به صورتی مناسب تهیه نکنید، مسلما مشتریان خود را از دست خواهید داد. مشتری باید بتواند به جستجوی کالای مورد نظر خود بپردازد و کالاهای مشابه را با هم مقایسه کند و در نهایت بهترین کالا را انتخاب و خرید کند.
 

تامین کالا

یک فروشگاه اینترنتی باید کالاهایش در دسته بندی ای که ارائه می دهد کامل باشد. بدین معنی که اگر مثلا فروشگاه مواد غذایی است، باید طیف وسیعی از مواد غذایی را تامین کند. همچنین اگر فروشگاه محصولات و دسته بندی گوناگونی دارد حتماً آنها را طبقه بندی کرده، تا خریدی راحت برای مشتریان فراهم کند.  
فروشگاه اینترنتی 
 

 مشتری مداری و خدمات خوب

یک فروشگاه اینترنتی باید بتواند خدمات خوبی را به مشتریان ارائه دهد و برخورد کارمندان هم با مشتریان خوب باشد. به علاوه یک فروشگاه اینترنتی باید پشتیبانی آنلاین یا تلفنی برای پاسخ گویی به سوالات و نیازهای مصرف کنندگان باشد.

 

قیمت مناسب 

حذف دلالان در فروشگاه های اینترنتی هزینه ها و در نتیجه قیمت تمام شده کالا را پایین می آورد. در فروشگاه های الکترونیکی خوب با ایجاد تنوع بیشتر در کالاها و خدمات، قیمت ها در رنج های مختلفی ارائه می شود تا مشتریان بتوانند بنابر توانایی مالی خود، کالا و خدمات متناسب خود را دریافت نمایند

 

اعتمادسازی برای مشتریان

بحث اعتمادسازی مهمترین بخش برای یک فروشگاه اینترنتی است و کاربران تا هنگامی که به شما اعتماد نکنند، از شما خرید نمی کنند. این امر میتواند با بکار بردن نمادهای اعتمادی که دارید، قرار دادن واضح شماره تلفن و آدرس، صفحه درباره ما شفاف و.... فراهم خواهد شد.
 

روش های پرداخت 

 روش های پرداختی که در سایت استفاده می شود باید برای مشتری براحتی قابل استفاده باشد. روش های پرداخت متنوعی داشته باشید. (پرداخت آنلاین، واریز به کارت، پرداخت پس از تحویل و...)


سایر موارد

روشی برای ارسال سریع و ارزان کالا داشته باشید.
از شبکه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان و دریافت نظرات آنها  استفاده نمایید.
راهنمای خرید و استفاده از سایت داشته باشید.
اخبار و مقالات مرتبط با فروشگاه و محصولات منتشر کنید.
برندسازی یا برندینگ کنید تا شناخته تر شوید.
سرعت سایت خود را افزایش دهید.
 
اگر در زمینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به مشاوره دارید، با ما تماس بگیرید.